ما با زلزله کنار آمده ایم

زلزله و سونامی های گذشته را مورد مطالعه قرار داده ایم که در ۱۰۰ سال گذشته تا به امروز مقدار بسیار زیادی از سرمایه های ملی کشورها را از بین برده و تلفات جانی و مالی و آسیب های روحی و روانی بسیاری را بر جای گذاشته است که علم مهندسی کمک شایانی در مقابل جلوگیری از این آسیبها در مواقع زلزله کرده است.

ایران از نظر زمین شناختی جزء کشور های زلزله خیز بوده ، که حداکثر سبک سازی را در ایران الزامی می سازد.

در زلزله های رودبار، منجیل، گلبافت ، بم ، آذربایجان ، کرمانشاه ، سر پل ذهاب و…. بیشترین تخریب در دیوارهای پیرامونی و داخلی بوده که موجب بروز آسیب های جانی و مالی و روانی بسیاری گردیده است ، که این آسیبها نتیجه ناهمگونی مصالح سنتی و عدم یکپارچگی آنها می باشد.

مصالح سنتی

مصالح سنتی به شکل آجر، سفال، و بلوک سیمانی و … میباشد که علاوه بر آسیب رساندن به محیط زیست ، مصرف آب ، ماسه ، سیمان و هزینه حمل و نقل را نیز افزایش میدهد و همچنین به دلیل سنگینی و افزایش بار مرده ساختمان موجب مصرف اضافه فولاد نیز میگردد.

اجرای غیر فنی و عدم رعایت مقررات ملی ساختمان از دیگر عوامل آسیب به دیوارهای سنتی می باشد که در هر زلزله آسیب های ترکی و یا درزی غیر قابل جبرانی را بوجود می آورد.

 • همچنین عوامل اقتصادی ، فنی ، محیط زیست ، روش اجرا ، مدیریت زمان، انرژی و …. از جمله فاکتورهای اساسی در صنعت ساختمان است و این موضوع گذر استفاده از مصالح قدیمی به صنعتی سازی ساختمان را اجتناب ناپذیر میکند.
 • با استفاده از فناوری های نوین در صنعت ساختمان می توان کلیه اجزای ساختمان را از اسکلت ، سقف و دیوار و نما را با رعایت مبحث های 6-18-19 ساخت ، ضمن اینکه میتوان ضخامت های اضافی دیوارها را از سنتی سازی به صنعتی سازی کاهش داد که این کار باعث کاهش بارهای مرده ساختمان و همچنین باعث افزایش فضای مفید داخلی ساختمان میشود.
 • با صرفه جویی در ضخامت دیوارها وکاهش بارهای مرده ساختمان ، علاوه بر صرفه جویی در مصرف فولاد ، باعث کاهش چشمگیر قیمت آن نیز میشود.
 • ضمن اینکه سبک سازی باعث مقاومت بیشتر ساختمان در برابر نیروی باد و زلزله میشود.

به همین منظور مخترعین و مهندسین جوان ایرانی کشف این وظیفه را بر دوش خود قرار داده اند تا به تحقیقات مستمر خود در امر سبک سازی و مقاوم سازی با فناوری نوین در صنعت ساختمان ادامه دهند.

شرکت پایدار سازه

ما در شرکت پایدار سازه امید داریم با استفاده از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی و با بهره گیری از دستگاهها و ماشین آلات و همچنین نخبگان و مهندسان جوان این شرکت ، بتوانیم تحولی نو در صنعت ساختمان کشور به وجود آوریم.

شایان ذکر است این شرکت موفق شده است طراحی و تولید دیوار پیش ساخته فوق سبک و بلوک سقفی با فناوری نوین را به ثبت برساند. و حدود 1 میلیون متر مربع در شهرهای تهران، اصفهان ، مازندران ، بوشهر ، کیش، کرمانشاه بم و سر پل ذهاب و …. اجرا کند. که همراه با حفظ سرمایه های ملی ، حفظ محیط زیست ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، عایق های مناسب صوتی و حرارتی و رطوبتی ، مقاوم در برابر آتش ، مقاوم در برابر زلزله از نظر پیکر بندی لرزه ای ، جلوگیری از نفوذ گاز رادون در فضاهای داخلی، بارگیری و حمل و نقل آسان ، سرعت در اجرا، قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی منطقه ای، طراحی معماری و محاسبات دینامیکی و استاتیکی مطابق با آیین نامه ها و استانداردهای بین المللی ، طراحی و ساخت خط تولید ، آموزش اجرا ، ارزان سازی ، افزایش عمر مفید ، بازیافت پسماندها ، را به سوی تعالی میرساند.

امیدواریم با فرهنگ سازی به واسطه مهندسین متعهد کشورمان ایران در حفظ سرمایه های ملی و جلوگیری از آسیب های جانی و مالی و روانی زلزله ، این گروه صنعتی را در توسعه فناوریهای نوین یاری فرمایند.

کسب رضایت مشتری

ما برآنیم برای کسب رضایت مشتری ، محصولاتی منطبق با نیازهای مشتری با کیفیت و خدماتی مناسب با شأن و منزلت آنان با اتکا بر دانش بومی و بهبود مستمر ارائه نماییم.

لذا در جهت نیل به مقصد ، اهداف ذیل مورد توجه قرار گرفته اند:

 • تولید مناسب محصولات با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب
 • افزایش قابلیتهای محصولات ارائه شده توسط شرکت
 • همکاری مستمر با نهادهای فنی مرتبط با موضوع ساختمان و مراکز علمی کشور
 • تلاش برای کمک به مقاوم سازی بافت فرسوده شهری و احیای مجدد آنها
 • توسعه تولیدات شرکت از طریق ایجاد ساختار مدیریت زنجیره تأمین مناسب در سراسر کشور
 • تلاش جهت کاهش زمان اجرای کامل پروژه های ساختمانی به کمتر از سه ماه
 • تلاش برای فرهنگ سازی استفاده از مصالح نوین ساختمانی در کشور با رویکرد کاهش تلفات در مواقع زلزله

امید توفیق روز افزون در امر سبک سازی و استاندارد سازی
گروه صنعتی پایـدار سـازه