آیا پروژه ساختمانی دارید که می توانیم با آن کمک کنیم؟

ما برای کمک به شما اینجا هستیم

ما با زلزله کنار آمده ایم

شرکت پایدار سازه  بر آن است با تنوع سبد محصولات خود همراه با کیفیت در راستای اهداف ذکر شده پاسخی ایده ال برای نیاز و خواسته های مشتریان ارائه نماید و به شعار ما با زلزله کنار آمده ایم تحقق بخشد.

این شرکت علاوه بر تولید محصول خود نیز ، طراحی نظارت و اجرا در امر سبک سازی و ایمن سازی ساختمان در برابر زلزله  با استفاده از دانش نخبگان دانشگاههای برتر کشور و همکاری مخترعین انجام میدهد.

به همین منظور به معرفی محصول تولیدی شرکت پایدار سازه میپردازیم و همچنین برخی از ویژگی های دیوار فوق سبک را  شرح میدهیم.

services-tabs-139154408

معرفی محصول

یکی از محصولات صنعتی شرکت پایدار سازه ، دیوار فوق سبک مقاوم در برابر زلزله میباشد.

services-tabs-139154408
هم اکنون دیوارهای فوق سبک بدون استفاده از ملات ماسه و سیمان ، گچ و خاک ، آب و شاتکریت میباشد که با تمهیدات اتصالی به سقف ،کف و ستونها به بازار معرفی میگردد که غیر قابل اشتعال ، با دوام و با سطحی صاف و هموار میباشد.

اطلاعات فنی محصول

جدول نتایج آزمون های انجام شده بر روی دیوار فوق سبک در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن

ردیف جوابیه مرکز تحقیقات ضوابط استاندارد ملی ایران و بین المللی نوع آزمایش
1 مقاومت 75 دقیقه پایداری 240 دقیقه استاندارد ملی ایران 1-12055 مقاومت در برابر آتش
2 Rw=44db استاندارد ملی ایران3-8568و 1-8834 صدای هوابرد
3 k/w2.080&0.44 ASTMC1363 استاندارد انتقال حرارت
4 مناسب بدون شکست و ترک BS8200 & DIN4103استاندارد ضربه جسم سخت
5 مناسب بدون فرو ریختگی d11429 & 11272 استاندارد ملی ایران ضربه جسم نرم
6 صفر بر اساس آزمایش انجام شده شانزده صدم درصد جذب رطوبت
7 Kg7=10cmبا ضخامت بر اساس وزن پانل و کلیه اتصالات گالوانیزه وزن یک متر مربع

به عنوان یک مثال، استفاده از دیوارهای فوق سبک بر اساس آیین نامهء مبحث ششم مقررات ملی ساختمان و استاندارد 2800 زلزله بند 2-8 با سرعت 100 کیلوکتر در شهر تهران ، که نیروی فشار و مکش باد به شدت 175 و 150 کیلوگرم و بار باد به شدت 50 کیلوگرم را بر اجزای سازه اعمال میکند، در محدوده شهری تا 86 طبقه و در خارج از شهر تا 113 طبقه 20/3 متری امکان پذیر است.

services-tabs-139154408

سبک بودن

وزن دیوارهای فوق سبک نسبت به دیوارهای موجود در بازار کشور به میزان قابل توجهی کمتر است به طوریکه در سبک سازی ساختمان میتواند عامل تحول بزرگی باشد.

توجه به موضوع سبک سازی علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در فونداسیون و اسکلت سازه ،خطر آسیب پذیری ساختمان در برابر زلزله را کاهش میدهد.

services-tabs-139154408

ارزان ومدرن

دیوارهای تولیدی این شرکت دارای قیمت تمام شدة ارزانتر از اکثر دیوارهای موجود در بازار کشور است که در ادامه یک آنالیز ساده در این خصوص آمده است.

 1. حذف ملات ماسه ، سیمان ،گچ ،خاک، آب و شاتکریت حدود 5% هزینهء مصالح و حدود 1.5 درصد قیمت تمام شدهء دیوار را کاهش میدهد.
 2. میزان بسیار پایین دور ریز مصالح در مواردی اعم از بارگیری، تخلیه و حمل به طبقات ، اجرای دیوار، اجرای شاتکریت لایهء رویی و نیز حذف نخاله در زمان شیار زنی دیوار جهت عبور لوله های تاسیساتی، جمعا سبب کاهش حدود 20 درصدی در هزینه حمل مصالح اولیه و ضایعات تولیدی میشود. به عبارت دیگرحدود 20 درصد هزینه ء حمل و نقل و حدود 2 درصد قیمت تمام شدهء کلی دیوار از این طریق کاهش می یابد.
 3. تنها با حدود1.5 سانتی متر پوشش رویهء گچ یا هر نوع مصالح پوششی دیگر جهت نازک کاری , عملا نیازی به گچ و خاک وجود ندارد و حذف گچ و خاک حدود 25 درصد هزینه نازک کاری و حدود 5/3 درصد قیمت تمام شدهء دیوار را کاهش میدهد.
 4. حذف داربست و تجهیزات بنایی نظیر تخته زیر پایی، بشکه ، شلنگ، آب و … حدود 5 درصد هزینهء اجرا و نصب دیوار و حدود 1 درصد قیمت تمام شده دیوار را کاهش میدهد.
 5. عدم نیاز به وال پست و نعل درگاه در فریم پنجره ها و چارچوب درب ها حدود 5/4درصد قیمت تمام شدهء دیوار را کاهش میدهد.
 6. با جمع ارقام فوق به سادگی مشاهده میشود که قیمت تمام شدهء این دیوار نسبت به سایر دیوارها به طور متوسط حدود 15 درصد کاهش می یابد. ضمن اینکه سرعت اجرای بالای این محصول در مقایسه با سایر دیوارها ، سبب کاهش زمان اجرا و بهره برداری سریع تر از پروژه میشود.

شایان ذکر است در صورتی که طراحی ساختمانها بر اساس این دیوار انجام گیرد، قیمت تمام شدهء مجموع ساختمان نیز به دلیل کاهش قابل توجه وزن سازه و فولاد مصرفی به میزان 10 تا 17 درصد کمتر خواهد بود.

services-tabs-139154408

حداقل دور ریز مصالح و سهولت در نصب تاسیسات

دور ریز مصالح در زمان تولید ، حمل و نصب این دیوار بسیار پایین است.

در زمان اجرای این دیوار نیاز به شیار زنی های گسترده در سطح دیوار وجود نداردو تنها با استفاده از سشوار صنعتی و قیچی آهن بر ، امکان عبور تمامی لوله های تاسیساتی بدون هر گونه ضایعاتی در داخل دیوار وجود دارد.

بعد از عبور لوله های تاسیساتی نیز نیازی به ترمیم کلی یا موضعی در دیوار نخواهد بود و تنها با برگرداندن رابیتس به حالت اولیه خود ، پوشش دیوار با هر گونه مصالح اعم از گچ، ملات و … به راحتی امکان پذیر است.

services-tabs-139154408

ایجاد سیستم ساختمانی در برابر زلزله

در زمان زلزله ، معمولا عملکرد دیوارهای متداول به صورت میانقاب است و این امر سبب خواهد شد تا ساختمان در زمان کوتاهی تحت تنشهای ناشی از زلزله تخریب گردد.

عملکرد دیوار فوق سبک به دلیل استفاده از اتصالات خاص و رفتار غیر میانقاب، به گونه ای است که در زمان زلزله درگیری قابل توجهی میان دیوار و سازه ایجاد نشده و به همین دلیل از تخریب سازه به دلیل تنش های ناشی از دیوار جلوگیری به عمل می آید.

از طرف دیگر یکی از دلایل مرگ و میر در زمان زلزله ، محبوس شدن ساکنین در داخل ساختمان و ناتوانی در خروج از دربهای قفل شده ( به دلیل پیچیدگی چارچوبها بر اثر فشار دیوار) است. با توجه به اینکه دیوار فوق سبک هیچ فشاری را روی چارچوبها ایجاد نمیکند، امکان خروج از مبادی اضطراری در هر زمانی برای ساکنین فراهم است.

services-tabs-139154408

عایق صوتی و حرارتی

بنابر آیین نامه های موجود در بحث انرژی و عایق (مبحث 18 و 19) امکان ایجاد عایق های صوتی و حرارتی در ساختمان از جمله مهمترین عواملی است که میتواند سبب کاهش در مصرف انرژی و ایجاد عایق مناسب در برابر صوت یا حرارت گردد. به طور کلی یک سیستم مناسب در برابر صوت و حرارت باید دارای دو ویژگی مهم باشد:

 1. استفاده از پلی استایرن یا مواد مشابه به عنوان فاکتور اصلی عایق بندی
 2. ایجاد عایق مناسب در محل تقاطع ها و اتصالات برای جلوگیری از هدر رفت انرژی

در دیوار فوق سبک سعی شده است تا با بهره گیری از پلی استایرن و طراحی اتصالات مجزا برای کاهش پلهای حرارتی یا صوتی ، مرز مشخص شده در آیین نامه های طراحی به بهترین نحو راعایت گردد .

توجه به این موضوع در دراز مدت میتواند کمک قابل توجهی به اقتصاد ساختمان داشته باشد. به عنوان مثال ضریب انتقال حرارت در این دیوار حدود 44/0 است که در سایر دیوارها این ضریب انتقال بیش از 1 میباشد.و طبق محاسبات انجام شده در صورت استفاده از این دیوار حداقل 25% صرفه جویی ریالی k

در تاسیسات سرمایشی و به همین ترتیب ، حداقل 10% صرفه جویی در تاسیسات گرمایشی ایجاد خواهد شد و البته به این میزان ، کاهش هزینه های مصرف کنندة نهایی را نیز میبایست اضافه نمود.

علاوه بر کاهش مصرف انرژی در ساختمان ، کاهش انتقال صوت به میزان 44 دسی بل از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دیوار به شما می آید.

دیوار فوق سبک دوستدار محیط زیست

در تولید و اجرای این دیوار کمترین استفاده از منابع طبیعی از جمله ماسه ، خاک، سنگ، آب و …. میشود و قابلیت بازیافت برای این دیوار ها وجود داشته و ضایعات ناچیزی ایجاد می نماید.

از طرف دیگر ، استفاده از این دیوار نقش به سزایی در کاهش مصرف انرژی در ساختمان دارد. لذا این محصول را میتوان به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی نمود.

services-tabs-139154408

کاهش وزن مردة ساختمان

یکی از عوامل اصلی کاهش وزن آهن و بتن مصرفی در اسکلت و فونداسیون ، کاهش بار مرده ساختمان است.

مبحث ششم مقررات ملی ساختمان ، وزن مرده تابعی از وزن مصالح و مواد مصرفی در کفسازی معماری ، وزن خود اسکلت ، دیوارهای پیرامونی و دیوارهای نما، پارتیشن های داخلی و سقف سازه ای ساختمان است.

چنانچه وزن هر یک از این اجزا کاهش یابد ، بار مردة مجموع ساختمان کاهش می یابد و در نتیجه طراحی مقرون به صرفه تر و اقتصادی تری برای سازه اصلی ساختمان میتواند انجام شود.

از آنجا که بار پارتیشن های داخلی ، دیوارهای پیرامونی و دیوار نما قسمت مهمی از بار مردة ساختمان را شامل میشوند، بنابراین با کاهش این بار ، مقدار قابل توجهی از بار مردة ساختمان کاهش می یابد که با استفاده از دیوارهای فوق سبک این مقدار در حدود 200 کیلو گرم است.

services-tabs-139154408

مقاومت در برابر ضربه و نیروهای عمود بر صفحه از قبیل نیروی باد

مقاومت این دیوار برای نیروهای عمود بر صفحه طبق استاندارد سازمان تحقیقات ساختمان و مسکن ، در مواردی از قبیل نیروی شدید باد و یا ضربه های ناگهانی وارده به دیوار در حدود 178 کیلو گرم است.

services-tabs-139154408

افزایش فضای مفید داخلی

با کاهش ضخامت دیوارها فضای مفید داخلی افزایش می یابد.

دیوار فوق سبک به دلیل انطباق فوق العاده با مبحث 18 و 19 ساختمان ، عدم نیاز به گچ و خاک در داخل ، تراز و شاقول بودن در پلان و ارتفاع و کاهش دوغاب مصرفی در نما، سبب کاهش ضخامت دیوار تمام شده و نهایتا افزایش حجم مفید ساختمان می شود.

services-tabs-139154408

دوام و طول عمر بیشتر ساختمان

همانطور که میدانیم میانگین عمر ساختمان ها در کشور ما بین 30 تا 40 سال است که این آمار با استانداردهای جهانی فاصلة زیادی دارد. یکی از دلایل این اختلاف استفاده از حجم زیادی از مصالح و شیوه های سنتی در صنعت ساختمان است.

شیوه ها و مصالح سنتی با داشتن سه فاکتور اصلی پرت انرژی بالاتر، زمان ساخت طولانی تر و عمر و دوام کمتر نسبت به مصالح و شیوه های صنعتی ،در صنعت ساختمان امروز جهان ، کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

این در حالی است که در کشور ما طیف وسیعی از این مصالح و شیوه های ساخت و ساز سنتی به کار گرفته میشود.

services-tabs-139154408

عدم جذب رطوبت

پدیدة جذب رطوبت دیوار به واسطه خرابی تاسیسات عبوری یا خاصیت مویینگی دیوار مجاور با محیط مرطوب، یکی از پدیده های رایج در ساختمان است که سبب نم زدگی دیوارها میشود.

نم زدگی علاوه بر ایجاد ترک ، تاول و ظاهری نامطلوب در سطح دیوار ، سبب کاهش مقاومت و ایستایی دیوارها، پوسیدگی تاسیسات و حتی گاهی تخریب آنها در دراز مدت می گردد.

در برخی مناطق، نظیر نوار شمالی و جنوبی کشور که درصد رطوبت هوا بسیار بالاست، این نم زدگی در دیوارها حتی میتواند بستری مناسب برای رشد حشرات ، قارچ ها و باکتری ها نموده و سبب انتقال بیماری های مختلف شود.

نم زدگی یکی از پدیده هایی است که با وجود عایق کاری های رطوبتی مختلف در ساختمان ، هنوز هم جز مشکلات اصلی بهره برداران به شما می آید. این دیوار فوق سبک به خاطر بهره جستن از مواد پلی استایرن در ترکیب اصلی خود ، به عنوان یک دیوار عایق رطوبت بسیاری از مشکلات مذکور را پوشش خواهد داد.

services-tabs-139154408

اتصالات دیوار فوق سبک

به منظور نصب و اجرای این دیوار ، اتصالات مختلفی( شامل هفده نوع اتصالات) پیش بینی شده است که با نظارت تیم فنی این شرکت کورد استفاده قرار میگیرد.

این اتصالات از جنس گالوانیزه بوده و با تمهیدات مختلف برای اتصالات کف ، سقف ، ستونها ، نما ، گوشه دیوارها و پنجره ها و … طراحی شده است.

services-tabs-139154408

شرکت پایدار سازه کارخانه تولید دیوار

شرکت پایدار سازه با بهره گیری از فضای تولیدی مناسب و با استفاده از تکنولوژی بومی و نیروی انسانی مجرب در راستای صنعتی سازی ساختمان گام برداشته است.

ظرفیت تولید این کارخانه برای تولید دیوارهای فوق سبک 2000 متر مربع در هر شیفت است که با همکاری 50 نفر نیروی انسانی مشغول فعالیت میباشد.

services-tabs-139154408

تمایز در عملکرد محصول

نصب کلیه محصولات صرفا از طریق افراد آموزش دیده ای انجام میگردد که موفق به اخذ گواهینامه از شرکت شده اند.

برای نصب مناسب دیوارها و حصول اطمینان از انطباق آن با رویه های فنی طراحی شده ، از همکاری پرسنل فنی مجرب برای نظارت بر اجرای مناسب دیوارها استفاده میشود.
برای افزایش دقت و کیفیت اجرا، با استفاده از تیم دفتر فنی ، امکان انجام محاسبات مربوط به دیوارها ، اتصالات و ارائه مشاوره های مناسب به تیم های نصب ، ایجاد شده است.

عدم نفوذ جانوران و حشرات موذی به دیوار.

صرفه جویی در هزینه حمل و نقل و در نتیجه صرفه جویی در سوخت و هزینه های انرژی در بلند مدت و در سطح کلان.

علاوه بر موارد بالا تمایز در عملکرد محصول یکی از رئوس اصلی توسعه شرکت است.

services-tabs-139154408

همکاران قابل اعتماد

امید داریم با استفاده از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی و با بهره گیری از دستگاهها و ماشین آلات و همچنین نخبگان و مهندسان جوان این شرکت ، بتوانیم تحولی نو در صنعت ساختمان کشور به وجود آوریم.

ما برای کمک به شما اینجا هستیم

ما تمام سوالات شما را در کمتر از۲۴ ساعت پاسخگو هستیم، فقط کافیست با پر کردن این فرم تماس و فرستادن آن منتظر تماس کادر مجرب ما باشید.

  نام *
  نام خانوادگی *
  آدرس ایمیل *
  شماره تلفن

  موضوع

  چطور میتوانیم کمک کنیم؟